Aby skutecznie realizować swoje cele finansowe, warto wspierać się wartościowymi narzędziami. Właśnie dzisiaj rozesłałem do osób zapisanych na newsletter pierwsze dziesięć kalkulatorów i narzędzi analitycznych. Zobacz, co uzyskasz zupełnie za darmo zapisując się na newsletter!

Przypomnienie o premii w promocji konta w WBK

Zanim przejdziemy do meritum, przypominam o jednym ważnym terminie, którego nie wolno przegapić. Osoby, które otworzyły konto na 4% w WBK w promocji Comperii (w czerwcu) i spełniły warunki sześciu transakcji bezgotówkowych (do końca sierpnia), powinny w najbliższych dniach otrzymać wiadomość o przyznaniu premii. Według regulaminu promocji Comperia powinna do 23 września wysłać w tej sprawie e-mail i sms. Następnie w ciągu pięciu dni roboczych od otrzymania wiadomości trzeba uzupełnić dane osobowe do wypłaty premii:

  1. O przyznaniu Premii Organizator zawiadomi Uczestników do dnia 23 września 2016 r. za pośrednictwem wiadomości e-mail i SMS (…) W wiadomości tej zawarty będzie link aktywacyjny, którego kliknięcie spowoduje przeniesienie Uczestnika na stronę panelową serwisu Comperiabonus.pl, tj. https://comperiabonus.pl/bzwbk/logowanie.
  2. Uczestnicy, o których mowa powyżej, w terminie 5 dni roboczych od dnia wysłania przez Organizatora zawiadomienia, zobowiązani są podać dane osobowe obejmujące: imię, nazwisko, numer Konta Osobistego, otwartego w ramach Promocji, zwanego: „Konto Godne Polecenia” w promocji „Konto na 4%” oraz adres zamieszkania Uczestnika.
  3. W przypadku nieodebrania przez Uczestnika wiadomości e-mail, niepodania danych osobowych, o których mowa powyżej, podania danych niepełnych lub nieprawdziwych, podania niepoprawnego numeru „Konta Godnego Polecenia” w promocji „Konto na 4%” lub jego wcześniejszego zamknięcia, Premia nie będzie mogła zostać wypłacona.

To właśnie mały haczyk tego programu. Nie przegapcie terminu, aby nie stracić premii. Gdy już uzupełnicie dane, premia powinna być wypłacona do 30 września na konto w WBK otwarte w ramach promocji.

Urlop

Piszę o tym już teraz, ponieważ w weekend wyjeżdżam na urlop. W związku z tym uprzedzam, że w przyszłym tygodniu wpisu nie będzie. Zamierzam spędzić ten czas z Kasią, odpoczywając z dala od internetu, za to blisko natury (w Borach Tucholskich) i historii (zwiedzając pobliskie zabytki architektury)

A teraz do rzeczy 🙂

Kalkulatory

Dzisiaj rozesłałem do osób zapisanych na newsletter dziesięć kalkulatorów w Excelu. Jeśli nie jesteś zapisany na newsletter, to nic straconego: wystarczy się zapisać. 🙂 Już po chwili będziesz mógł ściągnąć darmowe narzędzia analityczne, które pomogą Ci osiągać Twoje cele finansowe: oszczędzać czas i pieniądze, a docelowo zbudować prywatny fundusz emerytalny.

Zobacz, jakie narzędzia otrzymali dziś moi czytelnicy zapisani na newsletter:

Budżet domowy i planowanie wydatków

  • Budżet domowy – kalkulator do wydrukowania dwustronnie na kartce A4 i przyczepienia magnesem do lodówki. To z Was, które lubi liczyć pieniądze, może liczyć wartości w Excelu; to drugie może zapisywać wydatki na kartce.
  • Roczny plan płatności – prosty sposób na to, aby nie zapomnieć o rachunkach i innych ważnych wydatkach, których możemy się spodziewać regularnie, tzn. przynajmniej raz do roku.

Emerytura

  • Kalkulator emerytury z ZUS – oblicza szacunkową wysokość przyszej emerytury z ZUS w zależności od formy zatrudnienia (etat, umowa-zlecenie, samozatrudniene, umowa o dzieło) i wieku przejścia na emeryturę (60, 65, 67 lat).
  • Kalkulator wypłaty i składek emerytalnych przy pracy na etacie – oblicza wysokość potrącanych od pensji brutto: składek emerytalnych, rentowych i chorobowych, podatku dochodowego, a dzięki temu oblicza wypłatę netto przy umowie o pracę na etacie. Dodatkowo wylicza składkę emerytalną przekazywaną co miesiąc do ZUS (w połowie finansowaną przez Ciebie, a w połowie przez Twojego pracodawcę).

Nieruchomości i kredyty mieszkaniowe

  • Kalkulator mieszkaniowy – koszt zakupu i kredytu. Bardzo praktyczne narzędzie pozwalające oszacować całkowite koszty zakupu mieszkania i kredytu hipotecznego:
    • wysokość raty kredytu w zależności od wkładu własnego (15, 20, 40, 40 albo 50%) i okresu kredytowania (15, 20, 25 albo 30 lat);
    • sumę odsetek, którą zapłacimy bankowi w zależności od wkładu własnego i okresu kredytowania;
    • sumę kapitału, która pozostanie do spłaty po 5, 10 albo 15 latach w zależności od wkładu własnego i okresu kredytowania;
    • koszty podatkowe, notarialne i sądowe w zależności od tego, czy kupujemy na rynku pierwotnym, czy wtórnym;
    • koszty bankowe w zależności od prowizji banku, wyceny nieruchomości i ubezpieczenia niskiego wkładu własnego;
    • całkowitą sumę gotówki, którą musimy wyłożyć na zakup mieszkania w zależności od przyjętego wariantu finansowania.
  • Kalkulator nadpłaty kredytu mieszkaniowego – pozwala oszacować, o ile wcześniej spłacimy kredyt mieszkaniowy w zależności od kwoty przeznaczanej co miesiąc na nadpłatę.

Inwestycje

  • Kalkulator wartości funduszy inwestycyjnych – oszacowuje bieżącą wartość funduszy inwestycjnych oraz wysokość zysków i strat na podstawie ceny zakupu i bieżącej ceny jednostek uczestnictwa.
  • Kalkulator zysków i strat na rachunku maklerskim – narzędzie analityczne obliczające zyski i straty z pojedynczych transakcji bez uwzględnienia dywidend oraz wraz z otrzymanymi dywidendami; a także wartość transakcji zrealizowanych i niezrealizowanych oraz podstawowe statystyki zyskowności: średni i maksymalny zysk lub stratę.
  • Kalkulator stopy zwrotu z inwestycji przy cyklicznych wpłatach – oszacowuje, jaka jest stopa zwrotu z inwestycji polegającej na cyklicznych wpłatach.
  • Kalkulator stopy zwrotu z inwestycji przy jednorazowej wpłacie – oszacowuje, jaka jest stopa zwrotu z inwestycji polegającej na jednorazowej wpłacie.

Więcej kalkulatorów?

Jeśli masz pomysł na kolejny kalkulator, który przydałby Ci się w Twojej konkretnej sytuacji albo po prostu mógłby Twoim zdaniem zainteresować czytelników, to daj mi znać. Zamierzam stopniowo rozbudowywać bazę kalkulatorów i narzędzi i udostępniać je osobom zapisanym na newsletter. Proszę, abyś opowiedział mi o swoich pomysłach w dowolny sposób: np. zostawiając komentarz, pisząc do mnie e-mail (na adres michal@mojefinanse.info) albo wysyłając wiadomość przez formularz.

Z góry dziękuję i do zobaczenia za dwa tygodnie!

Zwiększaj niezależność finansową

Zapisując się na newsletter otrzymasz 10 darmowych kalkulatorów i jako pierwszy dostaniesz informacje o najnowszych artykułach. Korzystaj z podpowiedzi sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym podejmiesz decyzję i zaczniesz poprawiać swoją sytuację finansową. Wpisz swoje imię i adres e-mail, a potem kliknij na poniższy przycisk:

Przeczytaj także:

Podziel się tym artykułem ze znajomymi! W tym celu kliknij w ikonkę po lewej stronie. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, to bardzo proszę, abyś zostawił komentarz. A jeśli chcesz łatwiej oszczędzać czas i pieniądze, zajrzyj na stronę "Polecam".