Witam serdecznie!

Skoro tu trafiłeś, to znaczy, że zapisałeś się na newsletter. Jeszcze raz dziękuję za Twoje zaufanie i liczę, że zostaniemy przyjaciółmi na długi czas. W ramach newslettera będę się dzielił najnowszymi wpisami, a także kalkulatorami w Excelu i innymi narzędziami analitycznymi. Wszystko po to, aby pomóc Ci osiągać Twoje cele finansowe: oszczędzać czas i pieniądze, a docelowo zbudować prywatny fundusz emerytalny.

Pobierz kalkulatory finansowe i oszczędzaj czas i pieniądze

Zobacz w szczegółach, jakie narzędzia otrzymasz zupełnie za darmo:

Budżet domowy i planowanie wydatków

  • Budżet domowy – kalkulator do wydrukowania dwustronnie na kartce A4 i przyczepienia magnesem do lodówki. To z Was, które lubi liczyć pieniądze, może liczyć wartości w Excelu; to drugie może zapisywać wydatki na kartce.
  • Roczny plan płatności – prosty sposób na to, aby nie zapomnieć o rachunkach i innych ważnych wydatkach, których możemy się spodziewać regularnie, tzn. przynajmniej raz do roku.

Emerytura

  • Kalkulator emerytury z ZUS – oblicza szacunkową wysokość przyszej emerytury z ZUS w zależności od formy zatrudnienia (etat, umowa-zlecenie, samozatrudniene, umowa o dzieło) i wieku przejścia na emeryturę (60, 65, 67 lat).
  • Kalkulator wypłaty i składek emerytalnych przy pracy na etacie – oblicza wysokość potrącanych od pensji brutto: składek emerytalnych, rentowych i chorobowych, podatku dochodowego, a dzięki temu oblicza wypłatę netto przy umowie o pracę na etacie. Dodatkowo wylicza składkę emerytalną przekazywaną co miesiąc do ZUS (w połowie finansowaną przez Ciebie, a w połowie przez Twojego pracodawcę).

Nieruchomości i kredyty mieszkaniowe

  • Kalkulator mieszkaniowy – koszt zakupu i kredytu. Bardzo praktyczne narzędzie pozwalające oszacować całkowite koszty zakupu mieszkania i kredytu hipotecznego:
    • wysokość raty kredytu w zależności od wkładu własnego (15, 20, 40, 40 albo 50%) i okresu kredytowania (15, 20, 25 albo 30 lat);
    • sumę odsetek, którą zapłacimy bankowi w zależności od wkładu własnego i okresu kredytowania;
    • sumę kapitału, która pozostanie do spłaty po 5, 10 albo 15 latach w zależności od wkładu własnego i okresu kredytowania;
    • koszty podatkowe, notarialne i sądowe w zależności od tego, czy kupujemy na rynku pierwotnym, czy wtórnym;
    • koszty bankowe w zależności od prowizji banku, wyceny nieruchomości i ubezpieczenia niskiego wkładu własnego;
    • całkowitą sumę gotówki, którą musimy wyłożyć na zakup mieszkania w zależności od przyjętego wariantu finansowania.
  • Kalkulator nadpłaty kredytu mieszkaniowego – pozwala oszacować, o ile wcześniej spłacimy kredyt mieszkaniowy w zależności od kwoty przeznaczanej co miesiąc na nadpłatę.

Inwestycje

  • Kalkulator wartości funduszy inwestycyjnych – oszacowuje bieżącą wartość funduszy inwestycjnych oraz wysokość zysków i strat na podstawie ceny zakupu i bieżącej ceny jednostek uczestnictwa.
  • Kalkulator zysków i strat na rachunku maklerskim – narzędzie analityczne obliczające zyski i straty z pojedynczych transakcji bez uwzględnienia dywidend oraz wraz z otrzymanymi dywidendami; a także wartość transakcji zrealizowanych i niezrealizowanych oraz podstawowe statystyki zyskowności: średni i maksymalny zysk lub stratę.
  • Kalkulator stopy zwrotu z inwestycji przy cyklicznych wpłatach – oszacowuje, jaka jest stopa zwrotu z inwestycji polegającej na cyklicznych wpłatach.
  • Kalkulator stopy zwrotu z inwestycji przy jednorazowej wpłacie – oszacowuje, jaka jest stopa zwrotu z inwestycji polegającej na jednorazowej wpłacie.
Pobierz kalkulatory finansowe i oszczędzaj czas i pieniądze

Więcej kalkulatorów?

Jeśli masz pomysł na kolejny kalkulator, który przydałby Ci się w Twojej konkretnej sytuacji albo po prostu mógłby Twoim zdaniem zainteresować czytelników, to daj mi znać. Zamierzam stopniowo rozbudowywać bazę kalkulatorów i narzędzi i udostępniać je osobom zapisanym na newsletter. Proszę, abyś opowiedział mi o swoich pomysłach w dowolny sposób: np. zostawiając komentarz pod dowolnym wpisem, pisząc do mnie e-mail (na adres michal@mojefinanse.info) albo wysyłając wiadomość przez formularz.