Nazywam się Michał Szklarski. Mieszkam w Gdyni, jestem żonaty i mam córkę. Pracuję jako product manager w branży inwestycyjno-finansowej. Mam za sobą kilkanaście lat dobrych i złych doświadczeń w oszczędzaniu, inwestowaniu i wspieraniu się kredytami. Wraz z moją żoną mamy mieszkanie na wynajem, prowadzę związane z tym rozliczenia. Po ponad dekadzie doświadczeń zawodowych i prywatnych widzę, że w Polsce ogromnie brakuje edukacji finansowej. Chcę podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami dotyczącymi finansów osobistych.

Moją misją na blogu jest pomagać Ci w oszczędzaniu i inwestowaniu pieniędzy, aby uporządkować finanse i zmniejszyć zależność od państwowego systemu ubezpieczeń społecznych. Chciałbym, aby moi przyjaciele mieli poczucie bezpieczeństwa finansowego i aby mieli możliwość prowadzenia aktywnego życia bez nadmiernego oglądania się na zobowiązania i problemy finansowe.

Jakie treści znajdziesz tu dla siebie:

  • dowiesz się, jak podejmować racjonalne decyzje finansowe, radzić sobie z kosztami i unikać kosztownych błędów;
  • przeczytasz porady, jak mądrze oszczędzać i inwestować pieniądze – tak aby oszczędzać czas, ograniczyć ryzyko strat i osiągnąć rozsądną stopę zwrotu w długim terminie;
  • znajdziesz tu sugestie, które produkty finansowe przybliżają, a które oddalają od finansowego bezpieczeństwa i świętego spokoju związanego z „moimi finansami”.

 Co da Ci sposób, w jaki przekazuję treści:

  • dowiesz się konkretnie, co warto robić, a czego nie warto – podpowiadam sprawdzone rozwiązania wystarczające do podjęcia decyzji i działania;
  • Zrozumiesz trudne sprawy opisane w prostych słowach – ze złożonej tematyki wyławiam kluczowe „złote myśli”;
  • Nie zgubisz się w szczegółach, ponieważ zawsze będę miał na uwadze nadrzędny, długoterminowy cel: zwiększenie niezależności finansowej.

Czym się interesuję

Poza finansami mam mnóstwo innych zainteresowań. Pasjonują mnie nauki społeczne, szczególnie historia i socjologia. Lubię żeglarstwo: mam patent sternika jachtowego, w trakcie studiów pracowałem jako instruktor. Dziś moje umiejętności trochę zardzewiały, ale czasami można mnie spotkać na Jezioraku. Uwielbiam literaturę, szczególnie fantastykę, którą cenię za ciekawe wizje i wyobraźnię.

Od kilkunastu lat poświęcam prywatny czas na pracę społeczną. Przez 12 lat byłem wiceprezesem stowarzyszenia Gdański Klub Fantastyki, od 2014 roku jestem jego skarbnikiem. Organizowałem dla swojego stowarzyszenia projekty, prowadziłem spotkania z pisarzami (np. zdarzyło się z Andrzejem Sapkowskim), zdobywałem i rozliczałem dofinansowania z dotacji . Szczególnie dumny jestem z warsztatów pisarskich dla młodzieży, w ramach których redagowałem tomik opowiadań – specjalny numer literacki „Informatora GKF”. Przez 3 lata działałem również we wspólnocie mieszkaniowej.

Podsumowanie

Ciekaw jestem, czy moje pomysły i przemyślenia będą dla Was wartościowe. Jeśli tak, bardzo proszę, abyście podzielili się nimi z przyjaciółmi i rodziną – np. poprzez „polubienie” strony na Facebooku lub podzielenie się artykułem na LinkedIn. Jeśli uważacie, że mogę coś robić lepiej, również proszę o uwagi, abym mógł Wam lepiej pomagać! Sposoby kontaktu ze mną znajdziecie w zakładce „kontakt”.

Oszczędzaj czas i pieniądze!

Dzięki najnowszym wpisom dowiedz się, gdzie oszczędzać, aby uzyskać długoterminowe korzyści i nie przepłacać. Zaoszczędzony czas poświęć rodzinie i swoim zainteresowaniom. Dostaniesz także bezpłatne kalkulatory finansowe (m.in. budżet domowy, kalkulator emerytury z ZUS, kalkulatory zakupu mieszkania na kredyt i nadpłaty kredytu hipotecznego). Aby zapisać się na newsletter, podaj swoje imię i adres e-mail, a następnie kliknij na poniższy przycisk: