Moje Finanse

Informacje i porady finansowe prostym językiem

O tym, co najważniejsze

Dziś mam dla czytelników niespodziankę. Układam sprawy we właściwej perspektywie i piszę o tym, co naprawdę ważne.

O właściwej perspektywie

Ten blog jest w zasadzie o pieniądzach. Ale o pieniądzach w służbie osobistych celów, potrzeb i planów. Pieniądze potrafią bardzo pomagać w realizacji celów albo stać się kulą u nogi, która w realizacji celów przeszkadza. Rozmawiając o pieniądzach staram się podkreślać, że warto jest zyskać biegłość w sprawach finansowych, ale pieniądze nie powinny być celem samym w sobie.

Jeśli pieniądze są w centrum uwagi, to nie jest dobrze. Znaczyć to może, że ktoś zgubił perspektywę rzeczy ważnych, ścigając mamonę zamiast to, co może mu dać. Z drugiej strony może oznaczać, że ktoś tonie w długach i spędza mu sen z powiek to, skąd wziąć pieniądze na zapłatę tego czy innego zobowiązania.

Ja mam dziś poczucie, że moja rodzina osiągnęła bezpieczeństwo finansowe, o którego wadze pisałem w tym artykule. Bezpieczeństwo finansowe przyniosło nam spokój, dzięki któremu mogliśmy nie myśleć o pieniądzach i skupić się na sprawach naprawdę ważnych.

O tym, co najważniejsze

Dziś chciałbym podzielić się tym, co jest dla mnie najważniejsze. 11 stycznia 2017 roku o godzinie 16.38 urodziła się Zosia. Ważyła 3,05 kg i mierzyła 54 cm. Obie z mamą są zdrowe i czują się dobrze. Na razie dochodzą do siebie w szpitalu, a pod koniec tygodnia powinny już wrócić do domu.

Na Zosię czekaliśmy z Kasią bardzo długo. A teraz jest wreszcie z nami i jest po prostu spełnieniem naszych marzeń.

Podsumowanie:

  • Zobaczyć, jak własne dziecko po raz pierwszy otwiera oczy – bezcenne.

Zwiększaj niezależność finansową

Zapisując się na newsletter otrzymasz 10 darmowych kalkulatorów i jako pierwszy dostaniesz informacje o najnowszych artykułach. Korzystaj z podpowiedzi sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym podejmiesz decyzję i zaczniesz poprawiać swoją sytuację finansową. Wpisz swoje imię i adres e-mail, a potem kliknij na poniższy przycisk:
Podziel się tym artykułem ze znajomymi! W tym celu kliknij w ikonkę po lewej stronie. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, to bardzo proszę, abyś zostawił komentarz. A jeśli chcesz łatwiej oszczędzać czas i pieniądze, zajrzyj na stronę "Polecam".

8 Komentarze

  1. Gratulacje! Ja przy moim pierwszym byłem obecny przy porodzie i ryczałem jak bóbr – będziecie mieli z małej pociechę, choć pierwszy okres będzie niewątpliwie ciężki. Powodzenia!

  2. Gratuluje!

  3. Gratulacje. Oby córeczka się dobrze chowała.
    Będziesz potrzebował dużo siły i dobrej samoorganizacji, żeby pogodzić wszystkie obowiązki.

  4. Gratulacje dla Ciebie i Kasi! Dużo zdrowia 🙂

    • Bardzo dziękuję 🙂 Pierwszy tydzień już za nami, pierwszy stres odpuszcza, Kasia dochodzi do siebie, Zosia jest zdrowa i zaczęła przybierać na wadze. Odkryłem, że da się wstawać w nocy kilka razy i budzić w miarę wyspanym – kwestia praktyki 🙂 Dziś byliśmy na pierwszym dłuższym spacerze. Krótko mówiąc- wszystko idzie we właściwą stronę 🙂

  5. Gratulacje dla Ciebie i Kasi! Zosia jest przepiekna! Pozdrawiam seredcznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.