Celem mojego bloga jest pomaganie Ci w budowaniu zdrowych finansów domowych i poprawianiu sytuacji finansowej Twojej i Twojej rodziny. Artykuły poradnikowe, analizy, wyliczenia to ważny środek do tego celu. Wiem jednak, że liczysz też na podpowiedzi co do gotowych rozwiązań. Dzisiaj mam dla Ciebie właśnie taką sugestię.

Aktualizacja (1.09.2016): oferta jest już nieaktualna – bank zakończył obie promocje.

Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK polecałem już na stronie „produkty finansowe”. Poświęcam mu dziś osobny artykuł, ponieważ:

 • aby skorzystać z oprocentowania 4%, trzeba złożyć wniosek do 31 sierpnia [link usunięty – promocja została zakończona]. Bank zastrzega w regulaminie możliwość przedłużenia promocji, ale na razie tego nie sygnalizuje;
 • nadarza się okazja, aby zarobić dodatkową stówkę w programie Comperia Bonus. Tutaj trzeba złożyć wniosek do 30 czerwca [link usunięty z uwagi na zakończenie promocji].

Moje zasady przy polecaniu produktów finansowych – Twoja korzyść jest na pierwszym miejscu

Ponieważ robię to po raz pierwszy, chciałbym wyjaśnić swoje podejście i intencje. Interesują mnie wyłącznie takie produkty finansowe, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, i przynoszą długoterminowe korzyści. W związku z tym nie będę Cię zanudzał drobnymi promocjami, których pełno jest w świecie bankowym. Nie będę np. polował na krótkoterminowe lokaty, których świetne oprocentowanie za chwilę się skończy, darmowe bilety do kina czy parę złotych oszczędności. Nie będę Cię zachęcał do otwarcia jakiegoś konta w promocji, jeśli spełnienie warunków braku opłat i „bonusa” od banku jest zbyt uciążliwe. Natomiast co jakiś czas będę Ci podrzucał szczególnie dobre okazje – takie, które mogą Ci przynieść realne korzyści w dłuższym terminie, a w których warunki osiągnięcia korzyści są dość łatwe do spełnienia.

Linki umieszczone poniżej to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli otworzysz rachunek poprzez mój link, to ja otrzymam za to wynagrodzenie od organizatora promocji. W związku z tym chciałbym zaznaczyć jeszcze jedną rzecz. Polecam to rozwiązanie, które Tobie przyniesie największą korzyść.

Konto na 4% w BZWBK – w skrócie

Dla kogo:

 • dla osób, które chcą budować oszczędności.

Korzyści:

 • wysokie oprocentowanie oszczędności przez rok (4% do 4 tys. zł, powyżej tej kwoty 1%). Można otworzyć trzy takie konta, zatem 12 tys. zł pracuje na 4% do 30 czerwca 2017 roku;
 • można je również wykorzystać jako oprocentowane konto osobiste;
 • dodatkowe 100 zł za 6 transakcji bezgotówkowych (tylko w promocji Comperii).

Konto na 4% w szczegółach

Dodatkowe korzyści (do 30 czerwca 2017 roku):

 • bezpłatne polecenia zapłaty;
 • bezpłatne przelewy internetowe;
 • bezpłatna karta debetowa;
 • bezpłatne wszystkie bankomaty w Polsce.

Aby uzyskać te korzyści, trzeba wyrazić zgodę na wykorzystywanie danych „w celu marketingu produktów oferowanych przez Bank” i na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną, a także podać numer telefonu do kontaktu.

Od sierpnia bank wprowadza kilka drobnych opłat:

 • 50 gr za zlecenie stałe;
 • 5 zł za każdą wpłatę i wypłatę gotówką w placówce;
 • 20 gr za sms-y do potwierdzania operacji powyżej 5 w miesiącu;
 • 50 gr za Przelew24 (czyli płatności internetowe przez pośrednika jak np. PayU).

Dlatego Konto Godne Polecenia polecam przede wszystkim do oszczędzania. Tym niemniej prowadzenie konta, przelewy, bankomaty i karta są wciąż bezpłatne.

Jak otworzyć – krok pierwszy w wersji prostej jak drut, ale bez 100 zł premii

Z tej opcji mogą skorzystać:

 • osoby, które 15 sierpnia 2015 r. lub później miały konto w złotych w BZWBK – nie mogą one otrzymać premii 100 zł, ale wciąż mogą skorzystać z oprocentowania 4%;
 • osoby, które nie chcą „bawić się” w pilnowanie warunków promocji opisanych poniżej.

Aby otworzyć konto na 4% bez premii 100 zł, trzeba do 31 sierpnia 2016 r. otworzyć konto poprzez formularz na stronie internetowej banku [link usunięty – promocja została zakończona]. Nie należy go otwierać poprzez system internetowy banku ani w oddziale banku, ponieważ wtedy nie obejmie nas promocja! Umowę pierwszego rachunku należy podpisać za pośrednictwem kuriera.

Po otwarciu pierwszego konta można otworzyć kolejne dwa rachunki – patrz krok drugi.

Jak zgarnąć 100 zł premii – krok pierwszy w skrócie

Warunki są proste. Aby mieć nie tylko konto na 4%, ale jeszcze 100 zł premii, trzeba:

 1. Zawrzeć umowę za pośrednictwem Comperii [link usunięty z uwagi na zakończenie promocji], a potem:
 2. Do 31 sierpnia podpisać umowę z bankiem i
 3. Wykonać 6 transakcji bezgotówkowych.

Promocja Comperii w szczegółach

Na promocję Comperii łapią się:

 • pełnoletnie osoby fizyczne (nie firmy);
 • zamieszkałe w Polsce i posiadające obywatelstwo polskie (wprawdzie aby skorzystać z premii od Comperii można być obywatelem Unii Europejskiej, ale według regulaminu promocji BZWBK z oprocentowania 4% mogą skorzystać wyłącznie obywatele polscy);
 • nie będące pracownikiem lub współpracownikiem Comperii lub BZWBK;
 • które „od 15 sierpnia 2015 r. do momentu zawarcia umowy o otwierane w ramach Promocji Konto” nie były „właścicielem rachunku prowadzonego w złotych polskich” w BZWBK.

Aby otrzymać premię, należy:

 1. Najpierw zarejestrować się u organizatora promocji, czyli na stronie Comperii:
 • do 30 czerwca 2016 r. wypełnić formularz rejestracji na stronie Comperii [link usunięty z uwagi na zakończenie promocji], akceptując regulamin promocji i politykę prywatności
 • potwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany na adres e-mail;
 • zalogować się do panelu promocji na stronie Comperii i za pośrednictwem linku tam udostępnionego przejść na stronę banku w celu złożenia wniosku o Konto.

Uwaga: „Każdy Uczestnik może dokonać tylko jednej rejestracji wyłącznie na jeden, unikatowy adres e-mail”. Jeśli email nie przychodzi, to standardowo musimy najpierw sprawdzić, czy nie wylądował w zakładce “spam”.

 1. Złożyć wniosek na stronie BZWBK

Ten krok jest taki sam jak przy otwieraniu konta bez premii, tyle że tutaj robimy to przez link Comperii. Pozostałe warunki są takie same:

 • trzeba wyrazić zgodę na wykorzystywanie danych „w celu marketingu produktów oferowanych przez Bank” i na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną, a także podać numer telefonu do kontaktu;
 • umowę podpisać przez kuriera albo potwierdzając dane przelewem z innego rachunku. Konta nie należy otwierać w oddziale banku, ponieważ wtedy nie obejmie nas ani promocja oprocentowania, ani też premia 100 zł!
 1. Spełnić warunki wypłaty premii:
 • do 31 sierpnia 2016 r. zawrzeć umowę o zamawiane produkty oraz dokonać z otwartego w promocji Konta sześciu transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą, płatności BLIK lub płatności telefonem. Transakcje muszą być zaksięgowane na rachunku do 31 sierpnia, czyli trzeba je wykonać kilka dni wcześniej.
 • w ciągu 5 dni roboczych od wysłania przez Comperię zawiadomienia o przyznaniu premii (przez email i sms) zalogować się na stronie Comperii i podać dane osobowe potrzebne do przekazania premii. Zawiadomienie powinno nastąpić do 23 września

Kilka dodatkowych uwag o promocji Comperii:

 • Zamówienie karty nie jest niezbędne do uzyskania premii 100 zł. Do 6 transakcji bezgotówkowych liczą się także płatności BLIKiem.
 • Do 6 transakcji bezgotówkowych liczą się zakupy internetowe z podaniem numeru karty, natomiast nie liczą się płatności internetowe przez pośrednika (np. PayU).
 • Jeśli potwierdzasz umowę przelewem, to wszystkie dane (nazwisko, adres) muszą się zgadzać między rachunkiem, z którego wysyłasz przelew potwierdzający, a danymi podanymi we wniosku o konto w BZWBK. Jeśli wysyłasz przelew z konta wspólnego, pamiętaj, aby zalogowana była ta osoba, której dotyczy potwierdzane konto w BZWBK.
 • Składając wniosek na stronie Comperii zwalniamy BZWBK z tajemnicy bankowej w zakresie potrzebnym do wypłaty premii przez Comperię. Chodzi o to, aby np. przy składaniu reklamacji pośrednik (Comperia) mógł dogadać się z bankiem, o którego klienta chodzi i dowiedzieć się, czy warunki promocji zostały spełnione.
 • Ewentualne reklamacje przyjmuje organizator promocji, czyli Comperia pod adresem: kontakt@comperiabonus.pl

Krok drugi – potrajamy środki oprocentowane na 4%

W promocji Comperii możemy otworzyć tylko jedno konto. Natomiast niezależnie od tego, w jaki sposób otworzyliśmy pierwsze konto, wciąż możemy otworzyć dwa kolejne, również oprocentowane na 4% do 4 tys. zł.

Po aktywacji pierwszego konta  składamy kolejne dwa wnioski przez formularz na stronie banku [link usunięty – promocja została zakończona] – ponownie wybieramy podpisanie umowy przez kuriera (wyłącznie przez kuriera! NIE składamy wniosku przez system banku i NIE wybieramy potwierdzenia przelewem). Musimy to zrobić do 31 sierpnia 2016 r.

Ważne: osoby, które otworzyły konto poprzez stronę Comperii, powinny wstrzymać się ze składaniem kolejnych wniosków do czasu podpisania pierwszej umowy. W przeciwnym razie, zgodnie z warunkiem o nieposiadaniu konta w banku opisanym powyżej, nie będzie premii!

Podsumowanie:

Coraz trudniej jest znaleźć sensowne oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. W tych okolicznościach 4% przez rok to bardzo dobra opcja. Nie ma obecnie równie korzystnej oferty konta oszczędnościowego. A stówka premii to dodatkowa przyjemność.

Czas potrzebny do zawarcia umowy nie jest wygórowany. Złożenie wniosku przez stronę Comperii zajmuje kilka minut: podajemy e-mail, klikamy w link z e-maila, podajemy hasło, klikamy w link, który kieruje nas na stronę banku. Złożenie wniosku w BZWBK zajmuje kolejne 10 minut. Korzyść jest na tyle długoterminowa, aby nie zaprzątała nadmiernie uwagi. Stosunek korzyści do nakładu pracy jest moim zdaniem bardzo zadowalający. Osobiście otworzyłem trzy Konta Godne Polecenia już kilka miesięcy temu i traktuję je obecnie jako główne miejsce przechowywania oszczędności.

Zachęcam do pytań i komentarzy. Postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Otwórz konto oprocentowane na 4% [link usunięty – promocja została zakończona]
Bzwbk_KGP_4__750x100_v1

Zwiększaj niezależność finansową

Zapisując się na newsletter otrzymasz 10 darmowych kalkulatorów i jako pierwszy dostaniesz informacje o najnowszych artykułach. Korzystaj z podpowiedzi sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym podejmiesz decyzję i zaczniesz poprawiać swoją sytuację finansową. Wpisz swoje imię i adres e-mail, a potem kliknij na poniższy przycisk:
Podziel się tym artykułem ze znajomymi! W tym celu kliknij w ikonkę po lewej stronie. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, to bardzo proszę, abyś zostawił komentarz. A jeśli chcesz łatwiej oszczędzać czas i pieniądze, zajrzyj na stronę "Polecam".